Samsun Fen Bilimleri

Güvenlik

Güvenlik
2021-03-11
Kampüsümüz kör nokta kalmayacak şekilde toplam 96 adet HD kalitesinde kamerayla takip edilmektedir.

Kameralardan elde edilen görüntüler sadece kayıt altına alınmayıp aynı zamanda güvenlik amirimiz tarafından 08:00 – 18:00 saatleri arasında canlı olarak 6 farklı ekrandan izlenmektedir.

Kapalı alanlarımızda yer alan bağımsız bölümlerimizin tamamı duman sensörleriyle donatılmış olup bu sensörler güvenlik merkezimizde akıllı yangın takip sistemi ile anlık olarak takip edilmektedir. Kampüsümüzde ayrıca 2 adet acil kaçış merdiveni de bulunmaktadır. 8 ayrı noktada ise yangın söndürme dolabı yer almaktadır.

Okul kapılarımızın tamamında üç adet menteşe kullanılmıştır. Menteşelerden bir tanesinin montajı ters yapılarak kapı kazalarının önüne geçilmiştir.

Kampüsümüzde yer alan bazı geçiş noktaları ile asansör kullanımı öğrenciler için sınırlandırılmıştır. Ancak personelin dijital kimlik kartları aracılığıyla geçiş sağlanabilmektedir.

Okulumuzda güvenliği sağlamak üzere 24 saat görevli güvenlik elemanlarımız bulunur. Okula gelen ziyaretçilerimiz güvenlik birimi tarafından karşılanırlar. Ziyaretçi kartları verilerek gerekli birimlere yönlendirilen ziyaretçilerimiz okul çıkışında yine güvenlik birimince uğurlanırlar. Okul idaresi, çocuklarımızın güvenliği için konulan kurallara uyulması konusunda son derece hassasiyet göstermektedir.